• Andrzejki w 3a

07.12.2023
            Wędrujące buty, wróżebna data urodzin,, mówiące serca , konkursy i słodkości, czyli świetna zabawa w dniu św. Andrzeja.
            Co się spełni? Zobaczymy...😄❤
        • Ola z 2a i jej pasja

05.12.2023
            Ola zaprezentowała przed całą klasą poza szkolną pasję: naukę gry na gitarze. Opowiedziała jak długo się uczy, jakie akcesoria towarzyszą nauce oraz jakie trudności trzeba pokonać, żeby czuć przyjemność z gry. Dzieci z klasy zadały jej liczne pytania, między innymi: jak się czujesz jak grasz, jaką g
          • Miejskie Przedszkole nr 8

13.12.2023
            W dniu 23 listopada 2023 na hali sportowej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 8 w Oświęcimiu odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 8 im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Siostry Serafitki. Trenerzy prowadzący zajęcia to Ewa Lofek oraz Agnieszka Godula. Celem zajęć było ang
          • Miejskie Przedszkole nr 16

04.12.2023
            W dniu 13 listopada gościliśmy roześmianą i pełną energii grupę Starszaków z Przedszkola nr 16 wraz z opiekunkami. Zabawa była przednia!! Przedszkolaki zwiedziły obiekty sportowe i sprawdziły swoje umiejętności ruchowe świetnie się przy tym bawiąc!!
          • Nominacja do Nagrody Nauczyciela Roku

03.12.2023

Jest nam ogromnie przyjemnie przekazać informację o tym, że Pani Monika Gibała, nominowana do Nagrody Nauczyciela Roku klas 0-3,w ramach prestiżowego, największego w Polsce Plebiscytu Edukacyjnego prowadzonego przez Gazetę Krakowską i Dziennik Polski podczas głosowania zajęła 1 miejsce na etapie powiatowym i awansowała do etapu wojewódzkiego. Obecnie trwa głosowanie na tym etapie jeszcze przez tydzień.Serdecznie dziękujemy za oddane głosy.Zachęcamy do dalszego oddawania głosów i podajemy link do głosowania:

• Przekazanie sztandaru

02.12.2023
            W czwartek, 30 listopada mieliśmy zaszczyt zorganizować uroczystość przekazania sztandaru naszej szkole. To niezwykłe wydarzenie, które z pewnością zostanie na długo w pamięci naszej społeczności szkolnej.
            Sztandar, będący symbolem naszej szkoły, został uroczyście przekazany przez rodziców i prezyd
        • Akademia z okazji Święta Niepodległości

01.12.2023

105. rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole obchodziliśmy w poniedziałek 13 listopada. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia z udziałem uczniów klas IV – VIII, którzy tego dnia przyszli do szkoły odświętnie ubrani. Akademia tradycyjnie rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, a następnie prowadzący spotkanie uczniowie Maja Adamus, Lena Hipner z kl.6a i Karol Godula z kl.7a przypomnieli, także słowami poetów, o znaczeniu, jakie dla nas Polaków ma Święto Niepodległości. O wartości posiadania niepodległego państwa mówiły także słowa piosenek profesjonalnie i wzruszająco odśpiewanych przez Natalię Sporysz z kl.3a i Liwię Kolniak z kl. 6b. W akademii czynnie uczestniczyli wszyscy uczniowie, ponieważ każda klasa zaśpiewała inną okolicznościową pieśń. Wielu bardzo przeżywało swój występ.

• Spotkanie klasy 8a ze świadkiem historii  Bogdanem Bartnikowskim
          • Spotkanie klasy 8a ze świadkiem historii Bogdanem Bartnikowskim

01.12.2023

14 listopada młodzież z klasy 8a miała zaszczyt uczestniczyć w lekcji historii z panem Bogdanem Bartnikowskim ocalonym z niemieckiego obozu Auschwitz – Birkenau. Spotkanie odbyło się w Centrum Edukacyjnym na terenie Muzeum w ramach projektu „Żebym zdążył to opowiedzieć”. Mimo że pan Bogdan ma ponad 90 lat chętnie spotyka się z młodzieżą i opowiada o swoich dramatycznych przeżyciach z czasów drugiej wojny światowej, a szczególnie z pobytu w Birkenau, ponieważ uważa, że to jest jego obowiązek wobec wszystkich ludzi, którzy doświadczyli piekła Auschwitz, aby ich cierpienie nie zostało zapomniane.

• Dzień Piżamy w szkole

23.11.2023
            Dzień Piżamy w szkole to wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu wsparcie chorych dzieci. W tym dniu uczniowie mają możliwość przyjść do szkoły w piżamach, szlafrokach i kapciach, aby wyrazić solidarność z dziećmi, które przebywają w szpitalach. To nie tylko zabawa, ale również okazja do zwrócenia uw
        • Zadanie C jak Celinka

20.11.2023

Uczniowie na zajęciach logopedycznych wykonali kolejne zadanie - C jak Celinka. Powtarzali różne wyrażenia dźwiękonaśladowcze - ćwicząc w ten sposób język i buzię oraz wymowę różnych głosek. W nagrodę mogli pokolorować obrazek.
        • Zadanie D jak duży wąż

20.11.2023
            Tym razem na zajęciach logopedycznych robiliśmy węża. Udoskonalaliśmy w ten sposób małą motorykę - wycinanie, klejenie, łączenie elementów ze sobą - to niezłe wyzwanie. Ćwiczyliśmy też wymowę głosek syczących - syczeliśmy jak węże - te małe i duże.
    • Współpraca

• MEiN