22 kwietnia Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

25.04.2022 22:57
      Świetliczaki włączyły się w akcję uczczenia Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole. W czasie warsztatów plastyczno - muzycznych dzieci wykonały Korale dla Pani Ziemi. Nie zabrakło też piosenek o Ziemi wykonanych w stylu karaoke.

12 kwietnia Święto Czekolady w świetlicy szkolnej.

13.04.2022 14:16
      12 kwietnia dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej świętowały Dzień Czekolady. To najsłodszy dzień w roku szkolnym. Uczestnicy warsztatów czekoladowych zdobyli wiedzę na temat historii czekolady oraz poznali etapy jej produkcji. Dowiedzieli się z jakich składników robi się czekoladę, a następnie przygotowali pyszne desery - Czekoladowe Torciki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przekładały czekoladą wafle i ozdabiały kolorowymi posypkami. Wspaniały zapach unosił się w całej świetlicy. Z wielką radością każdy Świetliczak skosztował swój deser. To był naprawdę smakowity i radosny dzień. W trakcie imprezy nie mogło też zabraknąć Czekoladowego Tańca. Spośród uczestników zabawy wybrano Króla Czekolady i Królową Czekolady. Pięknie wyglądały w tańcu czekoladowe makijaże. Podczas warsztatów dzieci brały też udział w zabawach kulinarnych z konkursami. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Szkoły, która osłodziła dzieciom ten dzień. Ponadto, serdecznie dziękujemy Firmie Carrefour w Oświęcimiu za przekazaną naszej szkole darowiznę.

WIELKANOCNE PRZYGOTOWANIA

13.04.2022 11:00
      Piękne, własnoręcznie wykonane rozmaite ozdoby świąteczne oraz atrybuty związane z tymi świętami można było podziwiać podczas Kiermaszu Wielkanocnego,który odbył się 5 kwietnia w świetlicy szkolnej.
      Od kilku tygodni nasze Świetliczaki z nauczycielami w świetlicy szkolnej wykonywały świąteczne stroiki, kurki i koszyczki na jajka. Ponadto, dzieci uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach plastycznych. Efektem prac były, śliczne, barwne pisanki. Oczywiście, jak na kiermasz przystało nie mogło zabraknąć przysmaków świątecznych. Domowe babeczki smakowały wyśmienicie. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania kiermaszu oraz tym którzy zakupili własnoręczne ozdoby i domowe babeczki.
      Cały dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na materiały do zajęć kreatywnych dla dzieci w świetlicy szkolnej.

Walentynkowy kiermasz

21.02.2022 22:25
      11 lutego w świetlicy szkolnej, w godzinach rannych zorganizowany został kiermasz walentynkowy. Tego dnia rownież nasze Świetliczaki uczestniczyły w walentynkowych warsztatach plastycznych.
      Ze względu na duże zainteresowanie, kiermasz oraz plastyczne zajecia walentynkowe kontynuowano jeszcze 14 lutego.
      Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na materiały do warsztatów kreatywnych dla dzieci w świetlicy.
      Już dziś zapraszamy na kramik świąteczny 😍
      A. Sanak
      J. Krzak

Zabawy Walentynkowe Świetliczaków

14.02.2022 21:37
      Z okazji Walenynek, Świetliczaki wzięły udział w zajęciach plastyczno- literackich pod hasłem "Walentynkowe zabawy".
      Zabawy te polegały na napisaniu każdemu z uczestników, na papierowym serduszku czegoś miłego.
      Dzieci w czasie zajęć walentynkowych redagowały i pisały życzenia dla bliskich osób na własnoręcznie wykonanych kartkach walentynkowych.
      Była to wspaniała okazja do integracji grup świetlicowych.
      I. Kłoda
      D. Smyczyńska