• Alfabet logopedyczny F
     • Alfabet logopedyczny F

     • Dziś kolejna część do Alfabetu logopedycznego
      Uczniowie wykonali kolejne zadanie - k-kostka - ćwiczenie aparatu artykulacyjnego. Jednak zrobiliśmy to w zmienionej formie - F-Fabryka robotów - składamy robota i ćwiczymy buzię i język.
    • Dzień papieski
     • Dzień papieski

     • Dzień Papieski w naszej szkole.

      Uczniowie klas młodszych wzięli udział w zabawie odgadując hasła ukryte w rebusach ,a starsze klasy  odczytywały Qr kody i odpowiadały na pytania związane z życiem Jana Pawła II. Wielu uczniów ubrało się  w ten dzień w kolorze żółtym, aby podkreślić to wydarzenie.

     • Sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 16

     • Dnia 24.10.2023r. po raz kolejny mieliśmy okazję gościć w naszej szkole kolejną grupę sześciolatków wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 16 w Oświęcimiu. Przedszkolaki bardzo chętnie poznawały obiekty sportowe oraz pomieszczenia szkolne. Zapoznawały się z historią sportu w Oświęcimiu poprzez zwiedzanie wystawy przy hali sportowej. Miały okazję zaznać ruchu na hali gimnastycznej oraz ugasić pragnienie przy źródełku wodnym. Na świetlicy szkolnej mali goście poznawali zabawki i inne atrakcje i oddawali się ciekawej zabawie. Podczas zwiedzania szkoły przedszkolaki odwiedziły salę pierwszoklasistów i obserwowały ich pracę na lekcji oraz dostępne wyposażenie szkolne, z którego uczniowie korzystają na co dzień. Goszcząca w szkole grupa przedszkolna miała także okazję  do tego, aby zasiąść w ławkach szkolnych i wykonywać ciekawe zadania.
      Spotkanie połączone było z mini poczęstunkiem.

      Dziękujemy bardzo za przybycie i oczekujemy na kolejne spotkanie w szkole.

      Szkolny koordynator programu - Monika Gibała
    • Zadanie A
     • Zadanie A

     • Pierwsze zadanie wykonane - A - ale plama. Uczniowie na zajęcia logopedycznych wykonali zadanie - zrobili piękne i ciekawe plamy, ćwicząc swój oddech - jego długość i intensywność.
    • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zapotocznym
     • Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zapotocznym

     • 06.10.2023r. klasa 5b uczestniczyła w spotkaniu autorskim z  Krzysztofem Zapotocznym autorem książki Marian i odwiedzacze. Pisarz został w tym roku laureatem 30. Edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Książka za którą otrzymał statuetkę była jego debiutem pisarskim. Aktualnie pracuje nad kolejnymi tomami cyklu o odwiedzaczach. W księgarniach można już kupić 2 tom „Kot Marian i przepowiednia”.
      Spotkanie zorganizowane przez Galerię Książki przyciągnęło wielu młody czytelników, którzy z zainteresowaniem słuchali opowieści pisarza. Twórca udzielił równie interesujących wskazówek dla przeszłych adeptów pisarstwa. Uczniowie zadawali dużo ciekawych pytań.

      Inne książki nominowane do 30. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego:
      1. Anna na tropie tygrysa / Bartłomiej Świderski / EZOP
       2. Antosia w bezkresie / Marcin Szczygielski / Inst. Wyd. Latarnik
       3. Cynowy rycerzyk / Emilia Kiereś / Harperkids
       4. Drań, czyli moje życie z jamnikiem / Zofia Stanecka / Kropka
       5. Felcia, czyli szkice z kichającym berecikiem Paweł Pawlak / Wilga
       6. Kaloszem przez czas / Przemysław Hytroś / Dwukropek
       7. Kot Marian i odwiedzacze / Krzysztof Zapotoczny / Dwukropek
       8. Maciejka Gwizd / Joanna M. Chmielewska / Dwukropek
       9. Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem) / Elżbieta Jodko-Kula / Skrzat
       10. Wspomnienia z planety Ziemia. W tunelach Monika Kamińska / Mamania
      Anna Chodacka
      Jolanta Paluch
    • Powiatowe Igrzyska Młodzieży
     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży

     • 💙🤍😀⚽️
      W Powiatowym Etapie Igrzysk Młodzieży w piłce nożnej halowej zajęliśmy I miejsce i uzyskaliśmy przepustkę do etapu rejonowego. W grupie rywalizowaliśmy z SP Rajsko, SP Polanka Wielka i SP Piotrowice. Wyszliśmy z grupy z drugiego miejsca w półfinale pokonując SP Kęty, a w finale po dwukrotnym przegrywaniu(0:1 i 1:2) z SP Osiek, 27 sekund przed końcem wyszliśmy na prowadzenie, którego już nie oddaliśmy. 👏🏼👏🏼👏🏼

      Drużynę stworzyli:
      Szymon Malinkiewicz, Mikołaj Snadny, Adrian Cygan, Szymon Bartuś, Ksawery Szczurek, Bartłomiej Jasek, Filip Zguda, Konrad Georgiew, Dawid Zajas, Oktawian Ryba💪🏻💪🏻

      Zwycięstwo dedykujemy Mikołajowi Lorkowi, który ze względów zdrowotnych nie wziął udziału w etapie powiatowym. ☺️
    • Kl. 1b zabawa integracyjna w Family Fan
     • Kl. 1b zabawa integracyjna w Family Fan

     • Uczniowie klasy 1b uczestniczyli w świetnej, wspólnej zabawie w sali zabaw Family  Fan. Celem wyjścia poza mury szkoły była integracja zespołu klasowego. Dodatkową nagrodą była jazda na gokartach. Wszyscy radośnie się bawili.
    • Wymiana dzień 7 i 8
     • Wymiana dzień 7 i 8

     • Środa była siódmym dniem wymiany. Uczniowie spędzili go w Krakowie na wspólnych warsztatach w Muzeum Galicja. Następnie zwiedzili żydowską dzielnicę Kazimierz. W czwartek cała grupa pojechała na lotnisko w Balicach, gdzie nadszedł czas pożegnania. Wszyscy uczestnicy projektu niecierpliwie czekają na kontynuację wymiany w Breisach.

      Program wymiany mogłyśmy realizować dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

    • Miejskie zawody w Halowej piłce nożnej
     • Miejskie zawody w Halowej piłce nożnej

     • Miejskie zawody w Halowej piłce nożnej ⚽️
      W kategorii starszej Miejskich Zawodów Młodzieży w piłce nożnej halowej zajęliśmy I miejsce i uzyskaliśmy przepustkę do etapu powiatowego. Drużynę stworzyli:
      Szymon Malinkiewicz, Mikołaj Snadny, Adrian Cygan, Szymon Bartuś, Ksawery Szczurek, Bartłomiej Jasek, Filip Zguda, Konrad Georgiew, Mikołaj Lorek, Oktawian Ryba.
     • Wizyta Przedszkola nr 8. im. Św. Jana Pawła II

     • W dniu 19.10.2023r. mogliśmy po raz kolejny gościć grupę  sześciolatków w naszej szkole. Tym razem w gronie gości znalazło się Przedszkole nr 8. im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Siostry Serafitki. Grupa przedszkolna przebyła pieszą trasę do naszej szkoły wraz z trzema Paniami wychowawczyniami.
      W zapoznawaniu dzieci ze szkołą uczestniczył szkolny koordynator programu Przedszkolaki w naszej szkole oraz logopeda Pani Joanna Żabińska - Koster.  
      Podczas pobytu w szkole przedszkolaki miały możliwość obejrzeć szkolne sale oraz galerie prac na korytarzu. Przyjrzeć się wykorzystaniu tablicy multimedialnej podczas lekcji. W trakcie spaceru po szkole  przedszkolni goście poznali świetlicę, gdzie doskonale bawili się w sali zabaw. Poznawanie szkoły połączone zostało ze zwiedzaniem obiektów sportowych oraz  zapoznaniem się z ekspozycją dotyczącą historii sportu w Oświęcimiu. Przedszkolaki bardzo chętnie poznawały miejsca zabaw oraz treningów uczniów naszej szkoły. Same z wielką przyjemnością  aktywnie spędziły czas zarówno na hali sportowej, jak na sali gimnastycznej. Chętnie skorzystały ze szkolnego wodopoju. Na zakończenie pobytu opiekunowie Wykonali pamiątkowe zdjęcia grupie mieszczącej się w jednej bramce w hali.

      Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie do naszej szkoły.

      Szkolny koordynator programu.
      Monika Gibała
    • Warsztaty Mały Ratownik w klasach 1-3
     • Warsztaty Mały Ratownik w klasach 1-3

     • 11 października 2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty  - Mały Ratownik.
      Dzieci z klas 1-3 poznały wyposażenie ratownika i zasady udzielania pierwszej pomocy, które ćwiczyli na sobie i na fantomie.
      Na koniec zostały uhonorowane Dyplomem Małego Ratownika.
    • Igrzyska Dzieci w piłce nożnej grupa młodsza
     • Igrzyska Dzieci w piłce nożnej grupa młodsza

     • ⚽️⚽️⚽️
      🥈W Igrzyskach Dzieci, kategoria młodsza zajęliśmy II miejsce ulegając w rzutach karnych w finale SP 5:
      Paweł Golas, Adrian Daniliszyn, Filip Łabaj, , Szymon Gliwa, Oskar Bartuś, Miron Levchenko, Mateusz Sporysz, Mateusz Snadny, Błażej Chorabik, Jakub Wykręt
    • Kolejne dni wymiany polsko- niemieckiej
     • Kolejne dni wymiany polsko- niemieckiej

     • W poniedziałek w 5 dzień wymiany Zakopane przywitało nas śniegiem. Polsko - niemiecka grupa wyjechała na Harędę i spacerem przez wioskę Ząb udała się na Gubałówkę 🥾🚡. W stolicy Tatr, już w słońcu , uczniowie podziwiali architekturę i rękodzieło górali. 

      Następnego dnia nasi uczniowie wraz partnerami mieli okazję zobaczyć na Trasie Turystycznej w Kopalni Soli🧂w Wieliczce najpiękniejsze komory i kaplice solne.

      Program wymiany mogłyśmy realizować dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

    • Nasi uczniowie w Igrzyskach Historycznych 2023
     • Nasi uczniowie w Igrzyskach Historycznych 2023

     • W piątek 29 września w Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Igrzyska Historyczne”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 7 szkół podstawowych z miasta Oświęcim
      i powiatu oświęcimskiego (indywidualnie lub w drużynach 2 osobowych). Naszą szkołę w eliminacjach, które odbyły się 20 września reprezentowało ośmioro uczniów. Byli to: Leon Niemczyk z kl.6a, Alicja Michalak, Anna Nowak, Szymon Bojczuk i Kamil Wasztyl z kl.6b, Jan Klimas i Maksymilian Zinkow z kl.7b oraz Mikołaj Lorek z kl.8a. Do finału zakwalifikowało się czworo z nich.

      Wszyscy nasi finaliści znaleźli się w czołówce konkursu zachwycając szczegółową wiedzą dotyczącą historii naszego miasta z okresu zaboru austriackiego.

      W kategorii klas 7-8 I miejsce zajął Mikołaj Lorek.
      II miejsce także zdobyli uczniowie naszej szkoły Jan Klimas
      i Maksymilian Zinkow.
      W kategorii klas 4-6 III miejsce zajął Leon Niemczyk.


      Nad prawidłowymi odpowiedziami i punktacją konkursu czuwało
      jury konkursowe w składzie:
      Wioletta Oleś – Dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu
      dr hab. Bożena Czwojdrak – Prof. Uniwersytetu Śląskiego
      Jolanta Kućka – Noworyta – reprezentant Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Tadeusz Firczyk – Prezes Klubu Oświęcimska Starówka.
      Nagrody zwycięzcom wręczył wiceprezydent miasta Oświęcimia Krzysztof Kania.
      Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowywali się do konkursu i wzięli udział w eliminacjach.

       

    • Wymiana dzień 3
     • Wymiana dzień 3

     • Uczestnicy wymiany spędzili sobotę na warsztatach historycznych „Dzieci o Holokauście”. Grupa niemiecka zwiedziła również miejsce pamięci Auschwitz-Birkenau. Niedzielę niemieccy uczniowie spędzili z rodzinami swoich partnerów.

      Program wymiany mogłyśmy realizować dzięki wsparciu finansowemu organizacji Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

    • Warsztaty Mały Ratownik w klasach 1-3
     • Warsztaty Mały Ratownik w klasach 1-3

     • 11 października 2023 w naszej szkole odbyły się warsztaty  - Mały Ratownik.
      Dzieci z klas 1-3 poznały wyposażenie ratownika i zasady udzielania pierwszej pomocy, które ćwiczyli na sobie i na fantomie.
      Na koniec zostały uhonorowane Dyplomem Małego Ratownika.
     • Pierwsze spotkanie w ramach programu Przedszkolaki w naszej szkole

     • W dniu 16.10.2023r. gościliśmy w progach naszej szkoły grupę przedszkolną z Miejskiego Przedszkola nr 16 w Oświęcimiu wraz z wychowawcą i opiekunką. Mali goście mieli okazję poznać pana Dyrektora szkoły, który przywitał gości i zachęcił do obejrzenia szkoły.
      Celem wizyty dzieci było poznanie obiektu oraz oswojenie się z placówką szkolną. Wspólne spotkanie z najmłodszymi uczniami w szkole pozwoliło przedszkolakom obserwować ich pracę.
      Przedszkolaki zwiedziły sale lekcyjne oraz inne pomieszczenia w szkole. Podziwiały obiekty sportowe, które przyciągnęły ich uwagę oraz stały się okazją do poznawania sprzętu sportowego oraz obserwacji  zajęć sportowych w hali. Wizyta w szkole wiązała się z zabawą dzieci w świetlicy oraz zabawową aktywnością ruchową w małej salce korekcyjnej. Źródełko wodne cieszyło się dużą popularnością wśród przedszkolaków.
      Przedszkolaki wraz z opiekunami oczekują na kolejne spotkanie w szkole.

      Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy ponownie.

      Spotkanie zorganizowała pani Monika Gibała - szkolny koordynator programu "Przedszkolaki w naszej szkole".
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Sportowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu
   • 33 842-39-54
   • ul. Słowackiego 41 32-602 Oświęcim Poland
   • Kierownik gospodarczy 33 841 17 60 Kierownik hali sportowej 33 841 17 61 e-mail do kierownika hali: halasportowa@sp8oswiecim.edu.pl Pedagog/psycholog 33 841 17 62 Intendentka 33 841 17 63
 • Galeria zdjęć

   brak danych