• Program "Przedszkolaki w naszej szkole"

• Szkoła realizuje w tym roku szkolnym 2023/2024 program współpracy z miejskimi przedszkolami w Oświęcimiu o nazwie „PRZEDSZKOLAKI W NASZEJ SZKOLE”.

CELE PROGRAMU:

• Promowanie szkoły w środowisku lokalnym, prezentowanie oferty edukacyjnej.
        • Przygotowanie sześciolatków do podjęcia nauki w szkole i zaspakajanie u dzieci ciekawości związanej z rozpoczęciem nauki. Zapoznanie z atmosferą panującą w szkole, warunkami lokalowymi.
        • Budzenie zainteresowań nauką szkolną oraz zachęcanie do uprawienia różnych wybranych indywidualnie dyscyplin sportowych.
        • Integrowanie środowiska szkolnego i środowisk przedszkolnych.
        • Kształtowanie u uczniów klas 1-3 pozytywnych postaw społecznych w stosunku do przyszłych uczniów szkoły.
        • Stała wymiana informacji między nauczycielami na poziomie szkoły i przedszkola. Wspólne planowanie działań i stała współpraca.

OSOBY UCZESTNICZĄCE W REALIZACJI PROGRAMU:

wychowawcy i uczniowie z klas 1-3, trenerzy poszczególnych dyscyplin sportowych,

wychowawcy i wychowankowie przedszkoli z terenu miasta Oświęcim

Mini Olimpiada Przedszkolaków

26.01.2024 10:53
      W dniach 17.01.2024r. oraz 19.01.2024r. odbyły się w naszej placówce zaplanowane Mini Olimpiady Sportowe dla przedszkolaków w ramach prowadzonego Programu pt. Przedszkolaki w naszej szkole.
      Zgodnie z planem w Olimpiadach wzięły udział następujące przedszkola:
      Dnia 17.01 gościliśmy przedszkolaków z następujących przedszkoli: Miejskiego Przedszkola nr 14, Niepublicznego Przedszkole Bajka, Miejskiego Przedszkola nr 16, Niepublicznego Tęczowego Przedszkole, Przedszkola nr 8 im. Św. Jana Pawła II prowadzonego przez Siostry Serafitki.
      Dnia 19.01 w Mini Olimpiadzie udział wzięły sześciolatki z Miejskiego Przedszkola nr 16, Miejskiego Przedszkola nr 15 oraz Miejskiego Przedszkola nr 7.
      Każdego dnia w różnych konkurencjach uczestniczyło po 5 grup.
      Olimpiady Sportowe pozwoliły przedszkolakom zrealizować marzenia o ciekawych zadaniach ruchowych oraz wspaniałej zabawie na hali sportowej. Przedszkolni sportowcy ćwiczyli i bawili się pod hasłem "Każdy może zostać sportowcem".
      Dyrektor szkoły pan Krzysztof Jakubik powitał zebranych gości i życzył wspaniałej zabawy.
      Na olimpiady przybyli także zaproszeni dyrektorzy przedszkoli biorących udział w imprezie.
      Konkurencje zostały przygotowane przez trenerów różnych dyscyplin sportowych.
      Przedszkolaki pod okiem swoich wychowawców i trenerów szkoły z ogromnym entuzjazmem oraz zapałem przystępowały do zabawy i swobodnego ruchu, korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji sportowych i zabaw.
      Doświadczały mnóstwa radości z wykonywanego ruchu oraz czerpały satysfakcję z pokonywania przeszkód oraz podejmowanych wyzwań.
      Na koniec Mini Olimpiad Sportowych przedszkolni sportowcy odebrali z rąk trenerów zasłużone medale oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wspaniałych umiejętności wszystkim przedszkolakom. Dziękujemy Dyrektorom Przedszkoli za przybycie oraz wychowawcom za przybycie wraz z dziećmi.

Zapraszamy serdecznie po raz kolejny w nasze szkolne progi tym razem w Dniu Otwartym Szkoły.
      Koordynatorzy: Monika Gibała, Szymon Grzywa

Zapraszamy na fotoreportaż:

Grupa 1 (17.01.2024)

Grupa 2 (19.01. 2024)

• Miejskie Przedszkole nr 15 w Oświęcimiu

04.12.2023 11:42
      Dnia 1 grudnia szkołę odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 15 w Oświęcimiu wraz z wychowawcą i opiekunem. Zaproszeni goście mieli okazję wziąć udział w grach i zabawach ruchowych, rozegrać mini mecz piłki nożnej. Pokonywali tor przeszkód przygotowany przez trenera Szymona Grzywę z dużym entuzjazmem oraz wysoką sprawnością.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy ponownie.

Spotkanie zostało prowadzone przez Szymona Grzywę przy udziale Moniki Gibały.
    • Miejskie Przedszkole nr 8

13.12.2023 09:13
      W dniu 23 listopada 2023 na hali sportowej Szkoły Podstawowej Sportowej nr 8 w Oświęcimiu odbyły się zajęcia dla przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 8 im. Św. Jana Pawła II prowadzone przez Siostry Serafitki. Trenerzy prowadzący zajęcia to Ewa Lofek oraz Agnieszka Godula. Celem zajęć było angażowanie przedszkolaków do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych. Zajęcia sportowe pozwoliły dzieciom nie tylko uwolnić nadmiar energii i poprawić koordynację, lecz także dały dużo satysfakcji i nauczyły takich wartości jak ducha zdrowej rywalizacji czy współpracy w drużynie.
    • Miejskie Przedszkole nr 16 w Oświęicmiu

13.12.2023 09:10
      W dniu 13 listopada gościliśmy roześmianą i pełną energii grupę Starszaków z Przedszkola nr 16 wraz z opiekunkami. Zabawa była przednia!! Przedszkolaki zwiedziły obiekty sportowe i sprawdziły swoje umiejętności ruchowe świetnie się przy tym bawiąc!!
    • Miejskie Przedszkole nr 14

10.01.2024 17:13
      Dnia 30.10.23r., przedszkolaki z MP nr 14 zostały zaproszone do naszej szkoły.
      Odwiedziły obiekty sportowe  takie jak hala, sale gimnastyczne. Pograły chwilkę w tenisa. Pobawiły się też w świetlicy i brały udział, w sali nr 40, w matematycznym kole fortuny.
      Zawędrowały do sekretariatu szkoły oraz gabinetu dyrektora i miały okazję z nim porozmawiać. Podobała się im też sala komputerowa i nasza jadalnia oraz szafki w szatniach.
      Na koniec była słodka niespodzianka.