• Jabłkowy Dzień w świetlicy szkolnej

• 03.10.2022 21:41
        • 30 września dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej świętowały ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Hasłem przewodnim imprezy pt. "Jabłka - pyszne dary jesieni" -  było przysłowie  "Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie". Z tej okazji odbyło się spotkanie Świetliczaków z Panem Sławomirem Domżałem właścicielem Gospodarstwa Sadowniczego w Grojcu. Pan Sławomir przekazał na rzecz dzieci z naszej świetlicy jabłka i gruszki. Świetliczaki skosztowały pysznych owoców i uzupełniły swoją wiedzę na temat niektórych odmian jabłek, ich właściwości odżywczych oraz prac jesiennych w sadzie. Spotkanie to było najlepszą sposobnością do pokazania uczniom jak wiele ten owoc ma im do zaoferowania. Dzieci częstując jabłkami zachęcały wszystkich, aby jedli je nie tylko od święta.
          Podczas drugiej części szarlotkowych warsztatów uczniowie poznali kulinarne zastosowanie jabłek oraz wykazali się kreatywnością w wykonaniu deserów według własnych pomysłów. Po degustacji potraw z jabłek Pan Dyrektor Krzysztof Jakubik wraz Panem Sławomirem Domżałem wybrali sześć najciekawszych prac konkursu plastycznego pt. Jabłuszko moich marzeń zorganizowanego w związku ze świętem.
          Ponadto, odbyły się Jabłkowe wyścigi oraz konkursy taneczno - muzyczne. Laureaci konkursów sportowych i artystycznych otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy warsztatów okazjonalne  medale. Imprezę zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia pod SZARLOTKOWYM DRZEWEM.
        • Pasowanie na Świetliczaka

• 26.09.2022 21:39
        • W dniu 26.09.2022 odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka.
          W obecności pani dyr. Grażyny Kasprzyk oraz wychowawców świetlicy, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
        • Galeria chodnikowa Świetliczaków

• 22.06.2022 08:51
        • 21 czerwca 2022r. ŚWIETLICZAKI powitały pierwszy dzień lata plenerem malarskim pt.CHODŻ POMALUJ SWÓJ ŚWIAT. Efektem warsztatów kreatywnych było powstanie chodnikowej galerii i chodnikowych arcydzieł. Rysowanie kolorową kredą okazało się świetną zabawą integracyjną, która doskonale wpisuje się w wakacyjny klimat.
        • 22 kwietnia Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

• 25.04.2022 22:57
        • Świetliczaki włączyły się w akcję uczczenia Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole. W czasie warsztatów plastyczno - muzycznych dzieci wykonały Korale dla Pani Ziemi. Nie zabrakło też piosenek o Ziemi wykonanych w stylu karaoke.
        • 12 kwietnia Święto Czekolady w świetlicy szkolnej.

• 13.04.2022 14:16
        • 12 kwietnia dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej świętowały Dzień Czekolady. To najsłodszy dzień w roku szkolnym. Uczestnicy warsztatów czekoladowych zdobyli wiedzę na temat historii czekolady oraz poznali etapy jej produkcji. Dowiedzieli się z jakich składników robi się czekoladę, a następnie przygotowali pyszne desery - Czekoladowe Torciki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przekładały czekoladą wafle i ozdabiały kolorowymi posypkami. Wspaniały zapach unosił się w całej świetlicy. Z wielką radością każdy Świetliczak skosztował swój deser. To był naprawdę smakowity i radosny dzień. W trakcie imprezy nie mogło też zabraknąć Czekoladowego Tańca. Spośród uczestników zabawy wybrano Króla Czekolady i Królową Czekolady. Pięknie wyglądały w tańcu czekoladowe makijaże. Podczas warsztatów dzieci brały też udział w zabawach kulinarnych z konkursami. Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Szkoły, która osłodziła dzieciom ten dzień. Ponadto, serdecznie dziękujemy Firmie Carrefour w Oświęcimiu za przekazaną naszej szkole darowiznę.