• Świetliczaki dla niepodległej

• 13.11.2023 08:32
        • Świetliczaki aktywnie przygotowywały się do obchodów Dnia Niepodległości. Na zajęciach przygotowywaly flagi i kotyliony w barwach narodowych.
        • Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki składania papieru metodą origami.

• 16.10.2023 21:46
        • Origami to wywodząca się z Chin i rozwinięta w Japonii sztuka składania papieru bez użycia kleju, nożyczek i dodatkowych ozdób. Jednymi z pierwszych motywów wykonywanych tą techniką były ozdobne pudełka tsutsumi oraz pary motyli zdobiące butelki sake podczas wesela. Papier do origami powinien być cienki i plastyczny, by łatwo można go było zaginać i składać.
          Wystarczyła jedna przestrzenna gwiazda zrobiona metodą origami, żeby zachęcić dzieci i młodzież do samodzielnego zrobienia wielu takich gwiazdek jak widać na załączonych zdjęciach. Jak widać w naszej szkolnej świetlicy się nie nudzimy. Uczymy się przez zabawę. Poznajemy figury geometryczne, doskonalimy umiejętności umysłowe i manualne.
          Zapraszamy :-)
        • Dzień zdrowego jedzenia na świetlicy

• 26.09.2023 19:46
        • Na zdjęciach widzimy efekt pracy dzieci na świetlicy po tygodniu, w którym zapoznawaliśmy się ze zdrowym sposobem odżywiania. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że właśnie owoce mają bardzo duży wpływ na nasze zdrowie  i samopoczucie, dlatego warto je jeść. Mówiliśmy także o warzywach, ale jak widać to owoce  cieszą się większym powodzeniem niż warzywa. Wielu świetliczaków zrobiło pracę plastyczną, a te zdjęcia to "owoc" naszej wspólnej pracy.