• Kolejne dni wymiany polsko- niemieckiej

• 20.10.2023 09:33
        • W poniedziałek w 5 dzień wymiany Zakopane przywitało nas śniegiem. Polsko - niemiecka grupa wyjechała na Harędę i spacerem przez wioskę Ząb udała się na Gubałówkę 🥾🚡. W stolicy Tatr, już w słońcu , uczniowie podziwiali architekturę i rękodzieło górali.
          Następnego dnia nasi uczniowie wraz partnerami mieli okazję zobaczyć na Trasie Turystycznej w Kopalni Soli🧂w Wieliczce najpiękniejsze komory i kaplice solne .
        • Nasi uczniowie w Igrzyskach Historycznych 2023

• 25.10.2023 22:00
        • W piątek 29 września w Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbył się finał trzeciej edycji konkursu „Igrzyska Historyczne”. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 7 szkół podstawowych z miasta Oświęcim
          i powiatu oświęcimskiego (indywidualnie lub w drużynach 2 osobowych). Naszą szkołę w eliminacjach, które odbyły się 20 września reprezentowało ośmioro uczniów. Byli to: Leon Niemczyk z kl.6a, Alicja Michalak, Anna Nowak, Szymon Bojczuk i Kamil Wasztyl z kl.6b, Jan Klimas i Maksymilian Zinkow z kl.7b oraz Mikołaj Lorek z kl.8a. Do finału zakwalifikowało się czworo z nich.

Wszyscy nasi finaliści znaleźli się w czołówce konkursu zachwycając szczegółową wiedzą dotyczącą historii naszego miasta z okresu zaboru austriackiego.

W kategorii klas 7-8 I miejsce zajął Mikołaj Lorek.
          II miejsce także zdobyli uczniowie naszej szkoły Jan Klimas
          i Maksymilian Zinkow.
          W kategorii klas 4-6 III miejsce zajął Leon Niemczyk.

Nad prawidłowymi odpowiedziami i punktacją konkursu czuwało
          jury konkursowe w składzie:
          Wioletta Oleś – Dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu
          dr hab. Bożena Czwojdrak – Prof. Uniwersytetu Śląskiego
          Jolanta Kućka – Noworyta – reprezentant Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Tadeusz Firczyk – Prezes Klubu Oświęcimska Starówka.

Nagrody zwycięzcom wręczył wiceprezydent miasta Oświęcimia Krzysztof Kania.
          Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowywali się do konkursu i wzięli udział w eliminacjach.

• Wymiana dzień 3 i 4

• 20.10.2023 09:36
        • Uczestnicy wymiany spędzili sobotę na warsztatach historycznych „Dzieci o Holokauście”. Grupa niemiecka zwiedziła również miejsce pamięci Auschwitz-Birkenau. Niedzielę niemieccy uczniowie spędzili z rodzinami swoich partnerów.
        • Wymiana dzień 2

• 17.10.2023 06:58
        • Drugi dzień wymiany w skąpanej w słońcu Energylandii 🎡🎢, która zaoferowała nam moc atrakcji 👻🤡.
        • Lekcja chemii z doświadczeniami

• 16.10.2023 11:52
        • W dniu 11.10.2023 klasa 8a wykonywała kolorowe doświadczenia na lekcji chemii. Celem zajęć było sprawdzenie, w jaki sposób wskaźniki zachowują się wobec kwasów i zasad. Uczniowie użyli wskaźników w postaci odczynników chemicznych oraz naturalnego wskaźnika, jakim jest wywar z czerwonej kapusty, który przygotowała Kornelia Merta. Zajęcia odbyły się w pracowni wyposażonej w meble z programu Laboratoria Przyszłości.