• Jabłkowy Dzień w świetlicy szkolnej

• 03.10.2022 21:41
      • 30 września dzieci i młodzież w świetlicy szkolnej świętowały ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA. Hasłem przewodnim imprezy pt. "Jabłka - pyszne dary jesieni" -  było przysłowie  "Jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z dala ode mnie". Z tej okazji odbyło się spotkanie Świetliczaków z Panem Sławomirem Domżałem właścicielem Gospodarstwa Sadowniczego w Grojcu. Pan Sławomir przekazał na rzecz dzieci z naszej świetlicy jabłka i gruszki. Świetliczaki skosztowały pysznych owoców i uzupełniły swoją wiedzę na temat niektórych odmian jabłek, ich właściwości odżywczych oraz prac jesiennych w sadzie. Spotkanie to było najlepszą sposobnością do pokazania uczniom jak wiele ten owoc ma im do zaoferowania. Dzieci częstując jabłkami zachęcały wszystkich, aby jedli je nie tylko od święta.
        Podczas drugiej części szarlotkowych warsztatów uczniowie poznali kulinarne zastosowanie jabłek oraz wykazali się kreatywnością w wykonaniu deserów według własnych pomysłów. Po degustacji potraw z jabłek Pan Dyrektor Krzysztof Jakubik wraz Panem Sławomirem Domżałem wybrali sześć najciekawszych prac konkursu plastycznego pt. Jabłuszko moich marzeń zorganizowanego w związku ze świętem.
        Ponadto, odbyły się Jabłkowe wyścigi oraz konkursy taneczno - muzyczne. Laureaci konkursów sportowych i artystycznych otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy warsztatów okazjonalne  medale. Imprezę zakończyło wykonanie pamiątkowego zdjęcia pod SZARLOTKOWYM DRZEWEM.
      • >>>klik w zdjęcie