• Nasi uczniowie w Igrzyskach Historycznych 2022

• W niedzielę 25 września w Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbył się finał konkursu Igrzyska Historyczne 2022, który został wznowiony po przerwie spowodowanej pandemią. I podobnie jak w 2019 roku uczniowie naszej szkoły spisali się znakomicie.

Piłkarz z klasy 7a Mikołaj Lorek został laureatem I miejsca w kategorii klas 7-8, a pływaczki z klasy 6a Karolina Jodłowska i Magdalena Działach zostały laureatkami wyróżnienia w kategorii klas 4-6.
            W konkursie uczestniczyli uczniowie z 6 szkół podstawowych z miasta i powiatu oświęcimskiego. Finaliści w poszczególnych rundach odpowiadali na pytania ustnie lub pisemnie, rozpoznawali na grafikach pieczęcie i dokumenty, wykonywali interaktywne zadania na czas.
            Jury w składzie: dr hab. Bożena Czwojdrak, profesor Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego, wice prezydent miasta Oświęcimia Krzysztof Kania, przedstawiciel Klubu Oświęcimska Starówka Tadeusz Firczyk czuwali nad prawidłowymi odpowiedziami i punktacją konkursu.
            Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przygotowywali się do konkursu i wzięli udział w eliminacjach.
            Opiekę nad konkursem, którego celem jest popularyzowanie historii Oświęcimia wśród dzieci i młodzieży sprawowała pani Elżbieta Wasiela.

Więcej o konkursie na stronie Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

• 2a z wizytą w teatrze

• 2a w przerwie spektaklu "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" w Teatrze Groteska. Później spacer uluczkami Krakowa i McDonalds. Uczta dla ducha i ciała.😊
        • Pasowanie na Świetliczaka

• W dniu 26.09.2022 odbyło się uroczyste pasowanie na Świetliczaka.
            W obecności pani dyr. Grażyny Kasprzyk oraz wychowawców świetlicy, pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
        • Remonty i inwestycje

• Prężnie działamy, by poprawić użytkowanie i wygląd naszej szkoły.

W tym roku dzięki wsparciu sponsorów i organu prowadzącego mogliśmy zrealizować remont jadalni, odmalowane zostały ściany oraz wymieniono wykładzinę.

Modernizację przeszła również sala chemiczna, która dzięki wsparciu z projektu "Laboratoria przyszłości" uzyskała nowe wyposażenie: meblowe, techniczne i elektroniczne. Dzięki wsparciu udało się również odmalować ściany.

Dziękujemy wszystkim wspierającym.

• Pasowanie na ucznia

• 1 września 2022r. wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, mury naszej szkoły przekroczyli po raz pierwszy najmłodsi uczniowie. W tym dniu pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie oraz przyjęli gratulacje z rąk dyrektora i wicedyrektorów naszej szkoły.
            Życzymy powodzenia na nowej drodze edukacji.
        • ZBIERAMY TALENTCIAKI W KONKURSIE LIDL „Szkoły Pełne Talentów” – POMÓŻ I TY

• ZBIERAMY TALENTCIAKI W KONKURSIE LIDL – POMÓŻ I TY !!!

Nasza szkoła bierze udział w akcji Lidla – Szkoły Pełne Talentów, której celem jest wsparcie talentów dzieci i zmobilizowanie lokalnej społeczności do wsparcia działań szkoły. Wystarczy zrobić zakupy w Lidlu, odebrać w kasie TALENCIAKI (papierowe kupony) za każde zakupy za co najmniej 50 zł (w zakupach musi znaleźć się owoc lub warzywo).

Kupony TALENCIAKI można przekazać Szkole Podstawowej Sportowej z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego nr 8 w Oświęcimiu:

• skanując aparatem telefonu kod QR znajdujący się na kuponie,
            • strona szkoły do wpisania kodu
            • fizycznie umieszczając TALENCIAKA w specjalnie przygotowanych pojemnikach, znajdujących się w szkole. Pudełka, do których można wrzucać zdobyte TALENCIAKI znajdują się przy wejściu do szkoły i przedszkola oraz świetlicy.

Zebrane w czasie trwania akcji punkty będą mogły być wymienione przez szkołę na określone nagrody.z 9 różnych kategorii. Łącznie do wyboru będzie 90 nagród. Informacje o tym, jakie przedmioty są dostępne dla placówek, znajdują się również na stronie internetowej poświęconej kampanii „Szkoły Pełne Talentów”.

Akcja trwa od 5 września do 18 listopada.

Więcej informacji na stronie https://www.lidl.pl/c/szkoly/s10012469

• KREDKOBRANIE

• W dniach 26-30 września w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja pt ,,Kredkobranie"

Jest to ogólnopolska akcja charytatywna, której celem jest wsparcie naszych najmłodszych rodaków mieszkających na terenach dawnej Rzeczypospolitej. Artykuły szkolne zamieszczone w załączniku będziemy zbierać wraz z wolontariatem szkolnym w dniach 26 (poniedziałek) - 29 (czwartek)  11:15 - 11:45 oraz 12:30 - 12:45, a w piątek 30 września podczas przerw 7:50- 8:00 oraz 8:45- 8:55  w sali numer 2  (obok szatni).

Zachęcamy do aktywnego udziału w tej akcji.

Okażmy jak wielkie jest nasze serce!

Lista zbieranych produktów w ramach akcji Kredkobranie:

Kredki, zeszyty, bloki/papier kolorowy, farby, plastelina, pisaki, długopisy, piórniki, ołówki, kleje, przybory geometryczne, cyrkle, plecaki, gumki, nożyczki, temperówki, taśmy klejące, bibuły, teczki, ryzy papieru, pędzle

s. Felicyta  i Szkolny Wolontariat

• Wsparcie z HDK im. "Dzieci Oświęcimia"

• Delegacja klubu HDK im. "Dzieci Oświęcimia" w osobie Prezes Urszuli Gądek oraz Agnieszki Komendera odwiedziła naszą szkołę. Na ręce dyrektora zostały doręczone drobne upominki przekazane przez PCK dla potrzebujących dzieci.

Za co serdecznie dziękujemy.

• Wycieczka do Krakowa klasy 4a

• Uczniowie klasy 4a wraz z opiekunami odwiedzili dzisiaj teatr "Stu", gdzie uczestniczyli w spektaklu "Mały Książe". Po spektaklu czekała kolejna atrakcja, a mianowice zwiedzanie komnat na Zamku Wawel. Nie mogło zabraknąć również odwiedzin u smoka.