• Walentynkowy kiermasz

• 11 lutego w świetlicy szkolnej, w godzinach rannych zorganizowany został kiermasz walentynkowy. Tego dnia rownież nasze Świetliczaki uczestniczyły w walentynkowych warsztatach plastycznych.
            Ze względu na duże zainteresowanie, kiermasz oraz plastyczne zajecia walentynkowe kontynuowano jeszcze 14 lutego.
            Całkowity dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na materiały do warsztatów kreatywnych dla dzieci w świetlicy.
            Już dziś zapraszamy na kramik świąteczny 😍
            A. Sanak
            J. Krzak
        • Walentynki w 1a

• W dniu Św. Walentego nasza klasa świetnie się bawiła przy sercowej wróżbie oraz robieniu kartek walentynkowych. Wisienką na torcie okazały się wspaniałe walentynkowe prezenty.
        • Mianowanie na czytelnika w klasie 1a

• Po rozwiązaniu testu i udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące różnych wierszy i bajek, uczniowie klasy 1a zostali pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. Dziękujemy pani bibliotekarce, Joli Paluch, za ciekawą prezentacje, a uczniom klasy 4b za przeprowadzenie "egzaminu na czytelnika." Wszyscy cieszyli się z książkowych prezentów.
            M. Kumańska
        • PARADA PINGWINÓW

• Uczniowie klas 1b, 2a i 3b wzięli udział w warsztatach promujących czytelnictwo „Parada Pingwinów”. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki współpracy z Biblioteką Pedagogiczną Filia w Oświęcimiu.

Uczniowie poznali różne gatunki pingwinów, ich zachowanie i miejsca, w których występują. Zaprzyjaźnili się z literackimi i filmowymi pingwinimi bohaterami. Spotkanie online rozwijało wrażliwość przyrodniczą i ekologiczną dzieci oraz kształtowało kreatywność plastyczną (uczniowie wykonali pingwinki z rolek i kolorowego papieru ).

• Krystian Strąk powołany do kadry

• Takie informacje bardzo nas cieszą 💙
            🏊‍♂️Krystian Strąk został powołany przez Polski Związek Pływacki do Kadry Narodowej Juniorów 🇵🇱
            GRATULACJE KRYSTIAN 🤝
            Trzymamy mocno kciuki za Ciebie ✊
            Krystian obecnie trenuje u trenerki Moniki Banach, której również gratulujemy 🤝
            I życzymy dalszych sukcesów🙌🏼
        • 95 jubileusz Małopolskiego Związku Pływackiego

• W dniu 5 lutego br. Krzysztof Jakubik - dyrektor szkoły oraz kadra trenerska wzięli udział w obchodach 95 jubileuszu Małopolskiego Związku Pływackiego.

Podczas uroczystości wyróżniono Dyrektora oraz trenerów za upowszechnianie oraz rozwój pływania.

Monika Banach oraz Dorota Dudek Szpara otrzymały Honorową Odznakę Polskiego Związku Pływackiego.

Ponadto Dorota Dudek - Szpara oraz Krzysztof Jakubik otrzymali: dyplom „Za zasługi na rzecz promocji sportów pływackich i działań Polskiego Związku Pływackiego”.

Prezesowi, zarządowi oraz wszystkim aktywnym działaczom życzymy dużo zdrowia i kolejnych 95 lat pełnych sukcesów.

• Białe szaleństwo pierwszaków!

• W minionym tygodniu pierwszaki z klasy 1a i 1 b wzięły udział we wspólnym kuligu w leśnej scenerii. Główna trasa kuligu w Wiśle wiodła Doliną Białej Wisełki, która biegnie zboczem Baraniej Góry i prowadzi do zespołu naturalnych wodospadów, zwanych Kaskadami Rodła. Trasa kuligu zaczęła się w Wiśle Czarnem i prowadziła do drewnianego szałasu, zwanego kolibą. To właśnie w kolibie pierwszaki upiekły samodzielnie kiełbaski wokół paleniska. Po kuligu miały okazję spróbować tego, jaką frajdą jest zjeżdżanie z górki.
            Biała przygoda została ujęta w formie pamiątkowego filmiku przygotowanego przez Panią Paulinę Lipnicką - mamę ucznia klasy 1b, która była obecna na kuligu i wspierała opiekę pedagogiczną. Serdecznie dziękujemy za fantastyczną pamiątkę Pani Paulinie.
            Organizatorzy wych. klas 1a, 1b
          • Turniej tańca

• Już w tą niedzielę, 6 lutego odbędzie się po raz pierwszy na naszym terenie,

Turniej tańca towarzyskiego.

Turniej organizowany jest przez szkołę tańca Emotion,

a nasza szkoła ma zaszczyt być jego częścią.

• SZCZĘŚLIWY ŚWIAT MUMINKÓW

• 12.01.2022r. klasy1b, 2a, 2b i 3a uczestniczyły w ramach promocji czytelnictwa w zajęciach literacko – plastycznych "Szczęśliwy świat Muminków" przeprowadzonych przez panią Marzenę Tadeusz z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie Filia w Oświęcimiu.

Zajęcia przybliżyły dzieciom twórczość Tove Jansson. Wprowadziły młodych czytelników w bajkowy świat Muminków, który uczy wrażliwości, otwartości i zaangażowania. Uczniowie w części warsztatowej uruchomili swoją kreatywność i wykonali torebkę dla Mamusi Muminka. W następnym dniu  w bibliotece szkolnej przeżywała swój renesans półka z książkami fińskiej pisarki.

J.Paluch

• PARADA PINGWINÓW

• Uczniowie klas 1b, 2a i 3b wzięli udział w warsztatach promujących czytelnictwo „Parada Pingwinów”. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki współpracy z Biblioteką Pedagogiczną Filia w Oświęcimiu.

• Szlachetna Paczka

• Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc rodzinom potrzebującym, w ramach akcji "Szlachetna Paczka".